Testnevelés

Iskolánkban 1973-tól testnevelés tagozatot működtettünk, melyet a közoktatási törvény változásainak megfelelőn emelt szintű programnak tekintünk. Testnevelés tantervünket magunk dolgoztuk ki, emelt szintű követelményekkel és óraszámmal.

Kiemelt feladataink:
Mindennapos testnevelés bevezetése és alkalmazása
Fizikai mérések szakszerű végrehajtása (saját, központi)
Egyéni fejlesztési tervek készítése
Tehetségek kiválasztása, felkészítése, differenciálás, versenyeztetés és utánkövetése
Lemaradók támogatása, bevonása a délutáni sportfoglalkozásokba
Együttműködés a Fazekas DSE-vel és a külső városi sportegyesületekkel
Szülői kapcsolattartás
Gyógytestnevelés

A legfontosabb sportesemények:
Szüreti futóverseny – Kis Roland Emlékverseny /szeptember/
Diáksport Nap /szeptember/
Kegyeleti futóbajnokság /október/
Családi Sportnap /december/
Felmenő rendszerű diákolimpiai versenysorozat /január-június/
Fit-kid és táncversenyek
Fazekas Olimpia – DKMT Kupa /április/
Labdarúgó tornák

Külső kapcsolataink:
Fazekas Diáksport Egyesület, Halas-Fitnesz Egyesület, Stúdió 2000 Táncklub

Testnevelő tanár kollégáink mindegyike végez egyúttal edzői, vezető edzői tevékenységet is a fent említett egyesületekben.

Országos Diákolimpián rendszeresen több sportágban sikerül dobogóra jutnunk (fiú torna, fitkid, sakk, atlétika, asztalitenisz).

A közös programok, rendezvények lehetőséget nyújtanak a gyerekeknek az egészséges sportmozgások segítségével tehetségük megmutatására.

Emelt szintű programban résztvevő tanulóink száma:

Tanév2007- 2008.2008-2009.2009-2010.2010-2011.2011-20122012- 2013.2013- 2014.2014-20152015-20162016-20172017-20182018-20192019-2020
Tanulói létszám208224225227212210195199215200188186185

Délutáni sportfoglalkozáson résztvevők száma:

 2007- 20082008-20092009-20102010-20112011-20122014-20152015-20162016-20172017-20182018- 20192019-2020
Sakk101111101141682
Atlétika1821181630416878
Asztalitenisz282620201510119122118
Fiú torna2017181725202643474842
Lány torna1614173024291381113
Játékos sport20161712185810121323
Röplabda1114201871612812
Fit-kid2123242018181825181612
Labdarúgás fiú-lány floorball2625281730402540453953 11
Össz:138130140156202167145173166166171

Kiemelkedő eredményeink:

Segíts magadon Alapítvány Jó tanuló – jó sportoló díjazottjaink:
2020: Ifj. Tóth Péter
2019: Ádám Levente
2018: Jáger Tekla, Macska Dominik
2017: Tapodi Norman
2016: Jáger Tekla
2015: Király Kata, Tóth Lili
2014: Tóth Fanni, Tóth Lili, Tassi Nelli
2013: Király Kata, Vorák Patrik
2012: Kovács Gábor, László Máté
2011: Kovács Gábor
2010: Tassi Eszter, Tóka Borbála
2009: Kovács Viktória, Fekete Martin
2008: Faddi Renáta, Tóth Ádám, Tóth Tamás, Mészáros Gergő
2007: Juhász János Dániel, Ropos Gergő, Tóth Ádám
2006: Tóth Tamás, Horváth Alex
2005: Faddi Renáta, László Lilla, Papp Kornél
2004: Horváth Alex, Faddi Renáta, Tóth Ádám
2003: Horváth Alex, Sulyok Tibor, Zadravecz Endre
2002: Terbe Laura, Juhász Gábor
2001: Sulyok Zsolt, Körmös Csaba, Kovács Zoltán, Juhász Tamás
2000: Bakró Nagy Andrea, Horváth Renáta, Juhász Tamás, Juhász Tamás
1999: Flaisz Dóra, Juhász Tamás, Horváth Renáta, Szlovák Anikó

Fazekas DSE Díjazottjai:
2016: Hirsch Lili, Tassi Nelli, Süveges Csanád
2017: Varga Kata, Németh Dominik
2018: Fodor Zsombor, Sztojka András, Jáger Tekla, Bakró-Nagy Dániel, Birgés Adél, Mátó Martin, Varga Dávid
2019: Vincze Ákos, Vincze László, Györgyi Adrián
2020: Nagy Szabolcs, Ferenczi Bálint

Az oktatási miniszter által kitüntetett Köztársaság jó tanuló- jó sportolói:

1979.Mészáros Csabatorna
1995.Kovács Tamástorna
1996.Szabó Árpádtorna
1997.Juhász Tamás
Kovács Tamás
Szlovák Anikó
Szlovák Tamás
torna
torna
atlétika
atlétika
1998.Pilhoffer Elemér
Szlovák Anikó
atlétika
atlétika
2000.Juhász Tamás
Horváth Renáta
torna
atlétika
2001.Körmös Csaba
Sulyok Zsolt
torna
birkózás
2007.Horváth Alextorna
2009.Mészáros Gergőtorna
2019.Macska Dominik,
Ádám Levente
torna

Diákolimpia döntőn elért I. helyeink:

Legeredményesebb tornászaink (magyar ill. nemzetközi versenyeken):
Kovács Attila, Mészáros Csaba, Horváth Kálmán, Tóth István, Pataki Miklós, Báthory Gábor, Csillag István, Evetovics Tamás, Hegyes Csaba, Tóth Péter, Fekete Szabolcs, Tomicskó Gábor, Horváth Ákos, Mamlecz Zsolt, Zseni Zsolt, Gáspár Tamás, Péter Tamás, Horváth Ákos, Bor Zsolt, Zseni Zsolt, Péter Tamás, Gáspár Tamás ,Gyöngyi Kálmán, Modok Gábor, Réz István, Gazdag Zoltán, Zseni Zsigmond, Molnár László, Kovács Tamás, Szabó Árpád, Losonci Tibor, Szlovák Tamás, Szőke Norbert, Juhász Tamás I., Juhász Tamás II., Kovács Erik, Ruman Barnabás, Gajda Gábor, Farkas Gábor, Juhász Gábor, Horváth Alex, Magyar Benjamin, Micic Milos, Turcsik Dániel, Mátó Gergő, Mészáros Gergő, Kovács Gábor, Szalai Viktor, Lintner Milán, Gáldonyi István, Papp Kornél, Süveges Csanád, Szalai Ádám, Németh Dominik,Vincze Ákos, Vincze László, Györgyi Adriánn, Ádám Levente, Karai Kristóf, Rádi Ádám, Vidra Dániel, Macska Dominik, Jósa Milán, Ifj. Tóth Péter

back to top