Cikk archívum – 2020. május

Városi nyári tábor
2020. május 27., szerda

Levél a szülőknek
Jelentkezési lap

Tóth Zoltán ajándéka
2020. május 21., csütörtök

Egykori Fazekasos diákunk Tóth Zoltán, 10 db laptoppal ajándékozta meg intézményünket. Az eszközök átadása csütörtökön a Szilády Áron Gimnázium aulájában zajlott le. A laptopokat rászoruló diákok és pedagógusok kapják a digitális munkarend támogatása céljából.
Köszönjük iskolánk nevében a nemes felajánlást!
A támogatottak kiválasztását a Fazekas Iskoláért Alapítvány kuratóriuma végzi.

Siker a Hebe Világjáró országos levelezőversenyen
2020. május 20., szerda

Kiemelkedően teljesített Ritter Rebeka Aviva 7.b osztályos tanuló a Hebe Kft. által megszervezett Világjáró versenyen, amely négy fordulóból állt. A témák között szerepelt Magyarország erdeinek növény- és állatvilága, David Attenborough munkássága, a tengerek, óceánok élővilága és a környezetvédelem és fenntartható fejlődés kérdésköre is.
Rebeka eredményesen vette az akadályokat, magas színvonalon töltötte ki a feladatokat.
Munkájának eredményeként megszerezte az Országos 5. helyezést!
Szívből gratulálunk neki!

Segítő pedagógus: Kuklis-Kovács Kitti

Országos első helyezést értek el a Honismereti Tanulmányi Versenyen
2020. május 15., péntek

A 3.a osztályból hat kisdiák nevezett be a háromfordulós honismereti versenyre az alsó tagozatról. A kutatómunkára épülő honismereti verseny 7 tantárgy és ismeretkör feladatait tartalmazta: magyar irodalom, történelem, földrajz, környezetismeret, néphagyomány, hungarikumok, feltalálók.

Az országos 1. helyezett tanulók: Csóti Csenge, Ferenczi Csanád, Kiss Olivér, Kránicz Anna, Minda Ádám és Török Kornél

Felkészülésüket segítette: Herczeg Nikolett és Zsoldosné Papp Judit

Országos siker a Mozaik Tanulmányi Versenyen Földrajzból
2020. május 4., hétfő

A Mozaik Tanulmányi Versenyt digitális formában rendezik meg minden tanévben, több tantárgyból is. A megmérettetés 5 fordulóból áll, amit a legjobbaknak egy személyes írásbeli döntő szokott zárni. Ez utóbbi a járványhelyzet miatt idén elmaradt, a helyezéseket az 5 internetes forduló alapján hirdették ki április 25-én!
Iskolánk évek óta eredményesen teljesít ezen a versenyen, nem volt ez másként idén sem!

Eredményeink:
Országos 4. hely: Király Zsófi 7.c
Országos 9. hely (megosztva): Füle Zoltán 8.b, Lakos Larisza 8.a, Petrányi Olivér 8.a
Országos 16. hely: Adorján Imre Alex 8.a

Felkészítő tanár: Kuklis-Kovács Kitti
Szívből gratulálunk a versenyzőknek!

back to top