Cikk archívum – 2017. december

Európai Hulladékcsökkentési Hét
2017. december 15., péntek

Idén iskolánk is kapcsolódott az Európai Hulladékcsökkentési Hét kampányához, melyet november 18-26 között szerveztek meg. Az akció keretében diákjaink kinőtt, már nem használt ruhákat és párnákat hoztak be, melyekből szabásminta alapján rongy-kacsákat varrtunk. Minden anyagot felhasználtunk: szivaccsal töltöttük meg őket, végül a kacsák szemeit gombokból készítettük. Fő célunk a gyerekek figyelmének felhívása az újrahasznosítás lehetőségeire, fontosságára.

Mesemondók találkozója
2017. december 6., szerda

A mese emlékeket ébreszt, reményt ad, vigasztal. A mesemondó lehetősége – örömöt, vidámságot vinni a szürke hétköznapokba. Aki pedig mesemondó akar lenni, hármat kell annak megfontolni: magasra állni, hogy lássák, a torkát kinyitni, hogy hallják, s rövidnek lenni, hogy szeressék. Mindezeket megfogadta az idén iskolánkat a területi mesemondó versenyen képviselő két fiatalember.

Az alsó tagozatról Kollár Máté Sándor, aki a legvitézebb huszárnak bizonyult. Ezzel kivívta magának az előkelő második helyet. S a felső tagozatról Vincze Kristóf, aki azzal vonta magára a közönség, s – az előadásán jót kuncogó – zsűri figyelmét, hogy még az ördöggel is szót értett. Ő különdíjban részesült.

Falvai Gyula torna emlékverseny
2017. december 5., kedd

Szekszárd, 2017. november 30.
Egyéni:
II.kcs.:
1. Rádi Ádám
3. Vidra Dániel
4. Macska Dominik
7. Tóth Péter
Talaj:
1. Rádi Ádám
2. Macska Dominik
3. Vidra Dániel
Ugrás:
1. Rádi Ádám
2. Vidra Dániel
5. Tóth Péter
6. Macska Dominik
Gyűrű:
1. Rádi Ádám
3. Macska Dominik
7. Vidra Dániel

III.-IV.kcs:
Egyéni:
1. Vincze László
4. Györgyi Adrián
Talaj:
2. Györgyi Adrián
5. Ádám Levente
6. Vincze László
Gyűrű:
1. Vincze László
4. Karai Kristóf
5. Vincze Ákos
Ugrás:
1. Vincze László
3. Ádám Levente
4. Györgyi Adrián

Felkészítők: Tóth Péter, Mészáros Csaba

back to top