Fitkid verseny
2013. szeptember 30., hétfő

2013. szeptember 28-án Hódmezővásárhelyen rendezték a Csoportos Fitkid Országos versenyt.

A fazekasos lányok az előkelő 3. és 6. helyeket szerezték meg.

Névadó
2013. szeptember 30., hétfő

Iskolánk 2013. szeptember 26-án ünnepélyes keretek között tartotta meg névadó ünnepségét.

Szakmai tapasztalatcsere Szegeden a Deák Ferenc Gimnáziumban
2013. szeptember 30., hétfő

A Fazekas iskola nevelőtestülete 2013. szeptember 25-én a szegedi Deák Gimnáziumban látogatott órákat. A megfigyelés célja az volt, hogyan valósítják meg máshol a sikeres integrációhoz szükséges differenciált valamint tevékenység-központú tanulásszervezést, milyen szinten alkalmazzák a korszerű módszertani eljárásokat.

Tűzzel festés alkotótábor
2013. szeptember 30., hétfő

A tehetségsegítő programok támogatására kiírt NTP-IKT-MPA-12 pályázaton a Tűzzel festés alkotótáborra 789 ezer forintot nyert a Fazekas iskola. A tábor sikeres megvalósítására két remek szakember a garancia: Jakabfi Márta és Kovács Ibolya. A foglalkozások munkaszüneti napokon már folynak. Ugyanekkor az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő másik kiírásán is nyertünk: az NTP-TSZT-MPA-12 jelűn. Ennek keretében komplex tehetségsegítő programot valósítunk meg határon innen és túl – Szabadkán és Kiskunhalason. Tóth István tanár úr a program szakmai felelőse, aki most szervezi a testnevelés valamely területén átlagnál ügyesebb és szorgalmasabb tanulók csoportját. 1.6 millió forintból valósítjuk meg elképzeléseinket.

Tantárgyközi komplex tanulmányi verseny
2013. szeptember 11., szerda

A Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola és a Bács-Kiskun megye Közoktatásáért Közalapítvány tantárgyközi komplex tanulmányi versenyt hirdet általános iskolások részére! A verseny célja a tehetséggondozás, a diákok érdeklődésének felkeltése, illetve lehetőség biztosítása a tanórán kívüli tudás megszerzésére. Rejtett tehetségek felkutatása, azonosított tehetségek számára versenyzési lehetőség biztosítása. Ezért a kérdéssorok egy-egy adott témakört új megközelítésben dolgoznak fel.

A versenyre nevezhetnek Bács-Kiskun megye területén működő általános iskolák 4 fős csapatokkal. (Intézményenként több csapat is indítható.)

A versenyt felső tagozatos kategóriában bonyolítjuk. (5 – 8. évfolyamos tanulókból álló minden megkötés nélkül, szabadon szerveződő csapatokkal.)

A verseny fordulói:
Az első forduló feladatait a nevezők elektronikus formában kapják meg. A megjelölt határidőre kérjük elektronikusan visszaküldeni.
Az első fordulón a legtöbb pontot szerző 6 csapat kerül meghívásra a döntőbe 2013 novemberében.
A lebonyolítás menete:
A versenyre az alábbi e-mail címen nevezhetnek: verseny.kiskunhalas@gmail.com
Nevezés határideje: 2013. szeptember 29.

Téma: Zöld jeles napok
Az első forduló feladatsorának várható megjelenési ideje: 2013. október 10.
A feladatok visszaküldési határideje: 2013. november 7.
A döntőbe jutott csapatok kiértesítésének határideje: 2013. november 15.
A döntő időpontja: 2013. november 23.
A döntő helye: Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola – Kiskunhalas, Fazekas Mihály u. 1. (Volt Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola)

A verseny témakörei:
A víz világnapja-
Az állatok világnapja-
Meteorológiai világnap-
A Tisza élővilágának emléknapja-
Madarak és fák napja
Környezetvédelmi világnap
A versennyel kapcsolatosan további információkat a verseny.kiskunhalas@gmail.com e-mail címen kérhetnek.
Minden kedves érdeklődőnek jó versenyzést kívánunk!

A rendezők

Tanévnyitó és névváltozás
2013. szeptember 3., kedd

2013. szeptember 2-án 8 órakor megkezdődött az új tanév.
Iskolánk már hivatalosan is a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola nevet kapta.

back to top